Projekty

Mezinárodní lékařská spolupráce mezi Řeckou a Českou republikou.
--------------------------------------------------
   
    Pravdivé články: 
 

  • Irisdiadnostika


je alternativní metoda vyšetření zdravotního stavu. Je to umění a věda, kterou lze diagnostikovat fyzický a psychický stav člověka zkoumáním oční panenky, duhovky a očního bělma.

Oči řeknou vše

a prozradí především skrytou příčinu a původ nemocí. Týká se to hlavně nervového systému, zažívání, jater, ledvin a žlučníku, slinivky, hormonálního systému, dýchacího systému, imunity, srdce a krevního oběhu, kůže, kostí a svalů. Vyšetření oční panenky může odhalit potíže s páteří i psychické problémy.

Irisdiagnostika není léčení

je to nenásilná metoda, která s předstihem ( někdy i s předstihem 5 let ) odhalí zdravotní problémy a jejich příčiny.

Irisdiagnostika je zjištění současného zdravotního stavu a také prevence

a doporučuji ji každému od nejmladších až po ty nejstarší. Víme-li totiž, kde máme slabé místo, můžeme se sami aktivně podílet na zlepšování svého zdravotního stavu a nebo zdravotního stavu svých blízkých.

Příklad: oslabení ledvin a močového měchýře dítěte starého 5 let, které má předpoklady k ledvinovým a močovým problémům, ale zatím žádné příznaky nemá.

Dítě v tomto věku je příliš malé a samo se nemůže podílet na ochraně a zlepšování svého zdravotního stavu, ale rodiče mají možnost včas zareagovat a ohlídat, aby dítě zbytečně nenastydlo, nosilo teplé ponožky, neběhalo bosé, mělo pravidelný pitný režim, vhodnou stravu a pohyb a aby podle potřeby užívalo přírodní bylinné preparáty na posílení, regeneraci a harmonizaci dráhy ledvin a močového měchýře. Při takto zvolené péči rodiče zabrání opakovaným zánětům uší, rýmě a kašli, což jsou příznaky disharmonie v energeticé dráze ledvin a močového měchýře.Na této stránce bych Vám rád psal o životě z lékařské praxe s pacienty.

Příběhy na zasmání:

Je mnoho různých povah a chování lidí při setkání s lékařem.

Chřipka:

Přijde jeden pacient do ordinace a ptám se ho , co Vás trápí?
„doktore, klepu kkkkooosu. …Dívám se na něho a po krátké chvíli mu říkám. „ aha chcete říci, že máte chřipku ?“ povídám.  „Jo“ odpověděl.

V čekárně:

V ordinaci máme kamerový systém, abychom mohli sledovat dění v čekárně.
Stalo se, že v čekárně sedělo nemnoho pacientů. Přišla jedna paní z farmaceutické firmy a klepala na dveře, aby na sebe upozornila a nemusela čekat na prezentaci léků. Je to běžná praxe a vcelku to chápeme a respektujeme. V tom se zvedne jedna pacientka s holí a udeří mladou slečnu do zad s kritickým vyjádřením: „nebudeš nás předhánět ty káčo pitomá …“


Invalidní důchod:

Jeden den se stalo, že pacient přišel k nám do ordinace. K mému úžasu položil  na stůl  střelnou zbraň a říkal:“…doktore chci invalidní důchod, dáte mi ho???…“
Snažil jsem se pacientovi vyhovět a řekl jsem mu, že nejdříve uděláme podrobné vyšetření a začneme s odběrem krve. Souhlasil pro začátek. Zavolali jsme na policii a k mému úžasu mi sdělili… „ ohrožoval Vás? Jestli má zbrojní pas, může ji nosit kam chce..“  A bylo po ptákách.


Stále se horšící pacient..

Máme jednoho pacienta, který kdykoliv přijde a zeptáme se ho jak se mu daří. Vždycky odpoví stejně:  „ Pane doktore není to dobré, je to stále horší..jedině, co by mi pomohlo je invalidní důchod..“


"Ježíš šmaria"

Někteří pacienti po vstupu do ordinace nestačí ani pozdravit a  ihned začínají stejně.  „ Ježíši šmaria ,pane doktore ,to je hrůza …

30 Kč poplatky

.".pane doktore Vy si teď žijete,nedám Vám poplatek 30 Kč už jste si nahrabali miliony..říkali to v televizi, že si nemocnice přišli za první čtvrtletí na 5 milionů korun... a obvodní lékaři na statisíce..., že se nestydíte takto okrádat lidi.."

šaman:

Jeden pacient  říká:

" pane doktore nejdu k Vám jako k lékaři, ale jako k šamanovi. slyšel jsem, že máváte takto rukama a víte hned vše..."  

odpověď : milý pane asi jste si spletl ordinaci, ale psychologická a psychiatricka poradna je v druhém patře.

randevous

"..víte pane doktore, ale já vlastně  nejdu za Vámi, chtěl bych , aby jste mi domluvil randevous s Vaší sestřičkou, je to kost."... 

nic mi není

"co Vám je paní Vopičková?"

"mně pane doktore, není vubec nic, jsem zdravá, jen jako dítě jsem měla zánět mozkových blan, následně jsem měla epilepsii , ale 10 let uz nic neužívám, ve 13 letch operaci slepého střeva , v 18 letech ledvinné kameny ale to je už za mnou, ve 22 letech jsem dostala boreliosu  pro kterou mám invalidní důchod. Od 28 let mám vysoký krevní tlak a poslední rok mi objevily cukrovku a ted jsem na inzulinu... ale jinak mi nic není...:-)"

je v rodině něco vážněho?


" paní Nováková je ve Vaší rodině nějaká vážná nemoc?"
" ne.. , není, jen otec ma rakovinu tlusteho střeva a je po infarktu. Máma ma těžkou cukrovku a nevidí.."